czwartek, 23 lipca 2015

Ekspedycja Bałkany 2015


Właśnie wróciłam do domu po bardzo intensywnych trzech tygodniach na półwyspie bałkańskim. Zapowiadam krótki cykl postów związanych z tą wyprawą, ponieważ bardzo chce podzielić się wrażeniami i zdjęciami z wyjazdu.


Ekspedycja odbyła się 02.07.2015-22.07.2015 i pomimo paru problemów technicznych udało nam się zrealizować prawie wszystkie punkty programu.

Na nasze szczęście w nieszczęściu nasz środek transportu zepsuł się w trzecim dniu podróży i zostaliśmy skazani na postój w Chorwacji. Awaria w weekend zmusiła nas do koczowania przez parę dni niedaleko pana mechanika, plusem był fakt, że blisko była plaża (3 km z buta) i byliśmy w stanie jakoś sobie ten czas zagospodarować. Minusem tej sytuacji było opuszczenie bardzo ciekawych punktów programu np. organów morskich i Jezior Plitwickich. 

Nasz bus udało się uruchomić, jednak przez pozostałe dni spędzaliśmy w nim wiele godzin bez klimatyzacji i możliwości otworzenia okien bocznych :D zaznaczam że na Bałkanach panują dosyć wysokie temperatury.


Ekspedycja umożliwiała nam poznanie kultury krajów Bałkańskich, poznanie geologi terenu oraz techniki wydobywania złóż.

Większość nocy spędziliśmy na przeróżnych polach namiotowych tych lepszych i tych gorszych.  Na każdym z nich zawsze towarzyszyła nam butla z gazem do gotowania posiłków  :D 

W ekspedycji brało udział 7 osób.1 komentarz:

  1. Piękne zdjęcia! Czekam na dalszą część relacji :-)

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw ślad po sobie. Będzie mi bardzo miło.