środa, 26 października 2016

Metamorfoza foteli PRLW domu zalegały dwa stare fotele z PRL, bardzo leciwe. Domownikom przyszedł pomysł żeby je zastąpić czymś innym, wiec przygarnęłam je do siebie. Pomyślałam, że fajnie będzie je odświeżyć i to sprawi, że będą jak nowe. Miałam pomysł aby obić je na nowo czymś nowoczesnym, może kolorowym.
Po poszukiwaniach internetowych padło jednak na szary kolor, który będzie pasował do wszystkiego wystarczy dodać jakieś kolorowe poduchy i już. Oprócz obicia zmieniona została również gąbka i tutaj popełniliśmy błąd. Użyliśmy gąbki o takiej samej twardości zarówno do siedziska jak i oparcia co sprawia wrażenia za twardego oparcia w stosunku do siedzenia.

Oczywiście musiałam odwalić fuszerkę w szyciu pokrowców. Materiał wyjściowy zachowywał się inaczej niż nowy wiec szwy są lekko nie tam gdzie trzeba. Jest to pierwsza taka renowacja foteli wiec efekt i tak jest dla mnie udany. W całej operacji brał udział także mój tata, który jest odpowiedzialny za klejenie gąbki i odświeżenie drewna.
1 komentarz:

  1. Nie jest źle ;-). Mam takie dwa fotele na działce, w kolorze bordo , z których mój kot dawno temu zrobił sobie drapak, więc oparcia są boucle ;-).

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw ślad po sobie. Będzie mi bardzo miło.