piątek, 22 maja 2015

Spodnie na lato-Spodnie cygaretki


Od kiedy zaczęłam szyć nie potrafię nic sobie kupić w sklepie. No może nie tak do końca nic, ale wiadomo, o co mi chodzi. Chociaż szyje dopiero od niedawna i nie umiem jeszcze bardzo wielu rzeczy, moja dokładność i wykończenia pozostawiają wiele do życzenia, to i tak oglądając ciuchy w sklepie myślę sobie, że to bym potrafiła uszyć, tamto też bym chciała spróbować zrobić, po co mam płacić tyle pieniędzy za taka prostą rzecz, która mogłabym zrobić sama. Takie moje dylematy. Oczywiście nie mam tyle czasu ile bym chciała na to, ale wtedy o tym nie myślę.

Miesiąc temu, albo dłużej uszyłam spodnie, nie złożyło się do tej pory by je przedstawić. 

Wykrój na podstawie innych spodni tak na oko. Materiał z odzysku, farbowany na niebiesko, nie jest to gładka tanina, posiada wzór kwiatowy, który widać z bliska. Niestety nie rozciąga się ani troszeczkę, co w tego typu spodniach sprawia trochę problem, ze względu na specyficzny krój. Chciałam żeby to były takie jakby cygaretki, na zameczek, dopasowane i w ogóle, a że materiał się nie rozciąga to nie mogą być zbyt wąskie. Na przyszłość poszukam czegoś bardziej rozciągliwego.

Spodnie wyposażone są w kryty zamek wszyty z boku, maja szeroki pas, oraz kieszenie, dodatkowo posiadają mankiety przy nogawkach ok. 7/8.  

 
Wszystkie zdjęcia wychodziły dziwnie niewyraźnie, okazało się jednak, że ktoś odbił paluch na obiektywie.
Pozdrawiam.

4 komentarze:

  1. Wow! z własnego wykroju spodnie wyszły po prostu genialnie! :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi się podobają, świetnie Tobie wyszły! I materiał z odzysku i farbowane same ochy i achy :)

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, zostaw ślad po sobie. Będzie mi bardzo miło.